Zmiana godzin pracy biura SEP OG

Posted by Marek Behnke on  5 sierpnia 2019

Uprzejmie informujemy, iż w okresie 6 sierpnia – 2 września 2019 r. biuro SEP Oddział Gdańsk
czynne będzie w następujących godzinach :
poniedziałki i czwartki 12.00 – 18.00
wtorki, środy i piątki 8.00 – 14.00

Za utrudnienia przepraszamy.

W imieniu Stowarzyszenia Elektryków Polskich zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w 13. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO, które odbędą się w dn. 24-27 września br. na terenie AmberExpo w Gdańsku. Jest to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. TRAKO, to doskonała okazja do promowania transportu szynowego (kolej i tramwaj) spedycji i logistyki kolejowej, prezentacji najnowszych technologi oraz spotkania w środowisku branżowym.

Imprezie towarzyszy bogaty program m.in. debaty, konferencje, liczne seminaria i prezentacje firm oraz Dzień Edukacji i Kariery TRAKO. SEP od początku istnienia targów współpracuje z Międzynarodowymi Targami Gdańskimi SA przy ich organizacji.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcamy do odwiedzenia stoiska Stowarzyszenia Elektryków Polskich, które w czasie trwania targów ulokowane będzie w Hali B. 

Więcej szczegółów nt. TRAKO dostępne jest pod adresem http://trakotargi.amberexpo.pl/

W dn. 6-7 czerwca br. miały miejsce uroczyste obchody 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Przy okazji świętowania jubileuszu odbył się również XXXIX Walny Zjazd Delegatów SEP. Oba wydarzenia zgromadziły prawie 200 uczestników. Oddział Gdańsk SEP reprezentowała liczna rzesza delegatów na czele z Prezesem Stanisławem Wojtasem oraz Członkiem Honorowy SEP Henrykiem Bajduszewskim – będącym obecnie najstarszym członkiem odznaczonym tym wyróżnieniem – który miał zaszczyt otworzenia uroczystości. Funkcję Sekretarza Zjazdu pełniła kol. Zuzanna Szumichora.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich jest jedną z niewielu organizacji społecznych w Polsce, która może pochwalić się nieprzerwanym działaniem przez cały okres stulecia jakie upłynęło od odzyskania przez Nasz kraj niepodległości, po 123 latach niewoli, w chwili zakończenia  pierwszej wojny światowej w listopadzie 1918 r. 

SEP, to największa w Polsce pozarządowa organizacja twórcza o charakterze naukowo-technicznym działająca na rzecz użyteczności społecznej i publicznej założona w 1919 roku przez inżynierów – przedstawicieli przemysłu elektrotechnicznego. Stanowi dobrowolne zrzeszenie elektryków wszystkich specjalności oraz osób, których działalność zawodowa wiąże się szeroko rozumianą elektryką, a także osób prawnych zainteresowanych jego działalnością.

                  Członkowie Oddziału Gdańsk SEP podczas obchodów 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Gdańskie Dni Elektryki 2019

Posted by Marek Behnke on  4 czerwca 2019

Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk kolejny raz zorganizowało Gdańskie Dni Elektryki. GDE po raz pierwszy odbyły się na wiosnę, czyli w dniach 9-10 maja 2019 r. Zmianie daty towarzyszyła również nowa, odświeżona odsłona wydarzenia ze stałym elementem jakim jest konferencja naukowo-techniczna poświęcona zagadnieniom związanym z elektroenergetyką. GDE miały miejsce w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej oraz w Hotelu Almond Gdańsk.

W tegorocznej edycji tematyka prelekcji powstała przy współpracy z Partnerami Merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, ENERGA Invest oraz Politechniką Gdańską. Sponsorami i partnerami wydarzenia były firmy: Siemens Sp. z o.o., Ormazabal Polska, Elfeko S.A., SPIE S.A., PGE Energia Ciepła S.A., Grupa Lotos S.A, Fundacja Energa. Tegoroczne Gdańskie Dni Elektryki zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie pod względem organizacji, wprowadzonych innowacji, poziomu naukowego i jakości prezentacji. W wydarzeniu wzięło udział około 300 osób.

Pełna relacja z wydarzenia dostępna jest pod tym adresem.

Zeszyt Naukowy nr 64 WEiA Politechniki Gdańskiej

Podczas tegorocznych Gdańskich Dni Elektryki odbył się również zjazd Rady Prezesów Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Wzięło w nim udział ponad 40 prezesów z całej Polski na czele z Prezesem SEP dr inż. Piotrem Szymczakiem. Obrady dot. aktualnych spraw z działalności stowarzyszenia.

Uczestnicy Rady Prezesów SEP przed Gmachem Głównym Politechniki Gdańskiej

Partnerzy

Współpracujemy z