Historia

"Aby człowiek wiedział dokąd idzie, musi wiedzieć skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci"

Norman Davies

 

Mając na względzie upamiętnienie tego co stanowi początek idei Stowarzyszenia Elektryków Polskich w tym dziale przedstawiać będziemy szczególnie ważne historie życia i działalności osób bliskich Naszemu sercu, powiązanych z elektryką na Pomorzu, jak również losy organizacji i naszego Oddziału.

W kolejnych zakładkach zapoznać można się z biogramami zasłużonych dla elektryki, Członkami Honorowymi Stowarzyszenia Elektryków Polskich w naszym Oddziale, wspomnieniem zmarłych pracowników Politechniki Gdańskiej, szczątkową kroniką oddziału, 50 leciem Sekcji Trakcji Elektrycznej, czy organizacją i przebiegiem X Walnego Zgromadzenia z 1938 roku.

Z każdym dniem uzupełniamy tę zakładkę o kolejne elementy. W niedługim czasie spodziewać się można biogramu Członka Honorowego SEP inż. Henryka Bajduszewskiego, czy informacji o życiu i działalności elektryków: Zbigniewa Woynarowskiego, Tadeusza Lipskiego i Kazimierza Bielińskiego pierwszego Prezesa Oddziału Wybrzeża Morskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Zapraszamy do lektury i śledzenia zmian.

Sponsor strategiczny GDE

Współpracujemy z: