W październiku 2023 r. podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Morskim w Gdyni (02.10), posiedzenia Rady Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej (24.10) oraz „Dnia Beanusa” – święta Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej (10.10) nastąpiło uroczyste ogłoszenie oraz wręczenie nagród w zw. z X edycją konkursu na najlepszą pracę dyplomową inżynierską organizowanego przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk. Z Oddziału Gdańsk SEP udział w ww. wydarzeniach wzięli m.in. Prezes dr inż. Stanisław Wojtas oraz Członek Zarządu dr hab. inż. Mieczysław Ronkowski.

Podczas swoich wystąpień przedstawiciele SEP Oddział Gdańsk mieli możliwość przedstawienia krótkiej charakterystyki Naszego stowarzyszenia, jak i zachęcenia przyszłych absolwentów uczelni do wstąpienia w jego szeregi.

Lista laureatów :

I nagroda (3.500 zł) : Piotr Chodań
Uczelnia : Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
„Termostat chłodząco-grzejący z modułem Peltiera i mikroprocesorowym sterowaniem”

II nagroda (2.500 zł) : Mikołaj Wieczorkowski, Piotr Siemienkiewicz
Uczelnia : Politechnika Gdańska, Wydział Elektrotechniki i Automatyki
„Sterowanie panelem fotowoltaicznym z zastosowaniem algorytmów adaptacyjnych”

III nagroda (1.500 zł) : Mateusz Przywarczak, Maciej Pliszka
Uczelnia : Uniwersytet Morski w Gdyni, Wydział Elektryczny
„Mobilny robot rozpoznawczy do skanowania przestrzeni trudno dostępnych”