W dniach 15-16 listopada 2019 r. z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich, SEP Oddział Gdańsk zorganizował dla swoich członków wyjazd techniczny do Torunia, gdzie jednym z najważniejszych punktów programu było zwiedzanie Elektrociepłowni PGE Toruń S.A.

Wyjazd z Gdańska odbył się wczesnym rankiem, skąd udano się bezpośrednio do wymienionej wcześniej Elektrociepłowni. Kolejnym punktem podróży było udanie się do centrum Torunia – jednego z najbogatszych w zabytki miast Polski. W rodzinnym mieście Naszego wspaniałego astronoma – Mikołaja Kopernika – odwiedzono m.in. takie miejsca jak: Stary Rynek z Ratuszem, Dwór Artusa, Dom Eskenów, Katedrę Św. Janów, a także Uniwersytet M. Kopernika, siedzibę Diecezji Toruńskiej, liczne muzea oraz trzy teatry. Na zakończenia dnia uczestnicy wyjazdu udali się do Ośrodka Wczasowego Polonez gdzie po kolacji do późnych godzin wieczornych spędzili czas przy muzyce i tańcach.

Drugi dzień wyjazdu rozpoczął się od śniadania i udania się do Piwnic, w których znajduje się Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – największe w Polsce obserwatorium astronomiczne wyposażone w jeden z najbardziej imponujących radioteleskopów w Europie.

Późnym popołudniem członkowie Oddziału powrócili do Gdańska.

Dodaj komentarz