W dniu 18 października 2019 r. już po raz 13-ty, uczniowie ze szkół elektrycznych województwa pomorskiego przystąpili do Międzyszkolnego Turnieju o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Gdańsk.

W Turnieju rywalizowały 3 osobowe reprezentacje szkół z:
– Gdańska – Zespół Szkół Energetycznych z Gdańska
– Gdyni – Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych,
– Kartuz – Zespół Szkół Technicznych im. Floriana Ceynowy
– Lęborka – Zespół Szkół Mechaniczno-Informatycznych im prof. Henryka Mierzejewskiego
– Słupska – Zespół Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich
– Wejherowa – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł”.

Po raz pierwszy w turnieju wzięły udział dziewczęta ze szkół z Gdyni, Lęborka i Wejherowa, które dzielnie wspomagały kolegów z drużyny.

Konkurs otworzyli w imieniu szkoły kierownik szkolenia praktycznego Jarosław Wiżyn oraz Andrzej Kuczyński wiceprezes SEP Oddział Gdańsk, który pełnił funkcję głównego sędziego zawodów.

Turniej składał się z trzech części:
1. teoretycznej – pytania zamknięte i otwarte,
2. praktycznej – montaż układu sterowania silnika stycznikiem z funkcją opóźnionego załączania silnika asynchronicznego z ostrzeganiem akustycznym przed startem,
3. pierwszej pomocy – udzielenie pomocy osobie poszkodowanej w wyniku porażenia prądem elektrycznym.

Część teoretyczną przygotował SEP Oddział Gdańsk, natomiast pozostałe nauczyciele/członkowie z Koła SEP nr 117 w Wejherowie, którego Przewodniczącym jest kol. Michał Dzienisz.

Wyniki konkursu przedstawił główny sędzia zawodów po podsumowaniu wyników z trzech części. Zwycięzcą Turnieju i jednocześnie zdobywcą Pucharu Prezesa SEP Oddział Gdańsk została drużyna szkoły z Wejherowa w składzie: Magdalena Klawikowska, Paweł Dopke, Rafał Styn.

Miejsce II zajęła drużyna szkoły z Kartuz: Filip Kotłowski, Karol Plotka, Seweryn Rohde, III – Gdańsk: Michał Kolański, Paweł Lewandowski, Patryk Zięba, , IVGdynia: Martyna Liebon, Grzegorz Reszka, Krzysztof Łytkowski, VLębork: Karolina Solska, Cezary Błaszczyk, Kacper Bojanowski, VISłupsk: Jakub Mucha, Michał Walukowski, Karol Gała.

Tradycją turnieju jest to, że za każdym razem odbywa się on w innej szkole.

Opiekunowie/nauczyciele uczniów z innych szkół mogli zapoznać się z nowym wyposażeniem technicznym szkoły w Wejherowie oraz wymienić doświadczenia związane z wprowadzeniem zajęć w szkołach średnich o profilu technicznym.

Na zakończenie Pani dyrektor Krystyna Grubba podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w Turnieju.

Dodaj komentarz