Ponieważ coraz częściej mówi się o budowie elektrowni wiatrowych na Bałtyku, a na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki PG niedawno utworzono kierunek studiów podyplomowych „Morska energetyka wiatrowa”, członkowie Studenckiego Koła SEP Politechniki Gdańskiej w dn. 25 października br. postanowili wybrać się do Stoczni Gdańskiej. Stocznia Gdańska jest jednym z najwydajniejszych w Europie producentów wież dla elektrowni wiatrowych. Dysponuje ona dużą elastycznością oraz możliwościami produkcyjnymi zgodnie z szerokim zakresem technicznych specyfikacji. Studenci mogli dokładnie przyjrzeć się produkcji wież oraz zaznajomić z pracą zakładu. W wyjściu studentom towarzyszył opiekun Koła – mgr Andrzej Kuczyński.

Zapraszamy do zapoznania się z wideorelacją