W dn. 7 marca br. Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące Conradinum w Gdańsku zorganizowały VI edycję Dnia Techniki CONRADINUM, w którym uczestniczyły zarówno firmy jak i instytucje w tym m.in. : Politechnika Gdańska Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki, Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk, Polski Rejestr Statków S.A., Unilever S.A., GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o., Akademia Marynarki Wojennej Gdynia, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA, Polpharma Biologics Gdańsk, BAUKRANE Budownictwo Sp. z o.o. Sp. k., Saur Neptun Gdańsk S.A. Impreza jest adresowana do uczniów wszystkich typów szkół, a jej celem jest przybliżenie uczniom nowych rozwiązań technicznych spotykanych zarówno w życiu codziennym, jak i w przyszłej pracy zawodowej oraz pomoc w zaplanowaniu przyszłej kariery zawodowej i wybraniu kierunku dalszego kształcenia.

W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli zapoznać się z działalnością Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Gdańsk, w tym m.in.:
– organizacją „Turnieju dla elektryków o Puchar Prezesa SEP Oddział Gdańsk”,
– organizacją „Turnieju dla elektroników” org. w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku,
– możliwością uzyskania uprawnień eksploatacyjnych „E” oraz dozorowych „D”,
– funkcjonowaniem Kół SEP, w tym Studenckiego Koła SEP Politechniki Gdańskiej.

CONRADINUM jest jedną z najstarszych szkół w Polsce, a jego historia stanowi istotną część dziejów 1000-letniego Gdańska. Tu właśnie, w Gdańsku, w XVI w. osiadł ród Conradich, od którego nazwiska wywodzi się nazwa szkoły – CONRADINUM.

Pełna wersja artykułu – do pobrania

Dodaj komentarz