Po raz kolejny Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk wraz z Zespołem Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zorganizowało Międzyszkolny Konkurs Szkół Elektronicznych dla uczniów szkół średnich z województwa pomorskiego. Konkurs odbył się 19 marca 2018 r. w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku. Pomorskie technika reprezentowało osiem dwuosobowych zespołów.

Zadania konkursowe, przygotowane przez zespół w składzie: Andrzej Kuczyński i Marek Rusin (SEP) oraz Wiesław Aftyka (ZSŁ), składały się z dwóch części:
1. teoretycznej – pytania zamknięte i otwarte w formie testowej o różnym stopniu trudności,
2.praktycznej – poprawny montaż i uruchomienie układu elektronicznego„Zasilacz do walkmana” oraz pomiar trzech parametrów: rezystancji jednego z rezystorów układu oraz napięcia wejściowego i wyjściowego zasilacza.

Do konkursu przystąpiło 8 szkół:
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach,
– Zespół Szkół Energetycznych z Gdańska,
– Zespół Szkół Łączności w Gdańsku,
– Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni,
– Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach,
– Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu,
– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku,
– Technikum Elektryczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie.

Uroczystego otwarcia dokonała Pani Jadwiga Piechowiak, dyrektor Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku, a Andrzej Kuczyński wiceprezes SEP Oddział Gdańsk pełnił funkcję Głównego Sędziego konkursu i oceniał wykonane zadania.

Zwyciężyła drużyna z Wejherowa w składzie: Mateusz Krzemiński i Wojciech Kuchta.
Kolejne miejsca zajęli:
II. Błażej Tecław i Marcin Elmanowski z ZSŁ w Gdańsku,
III. Artur Knopek i Kamil Młodzianowski z Chojnic,
IV. Damian Kaczmarek i Jakub Lis z Owidza,
V. Krzysztof Littwic i Radosław Zachar z Gdyni,
VI. Mateusz Dawidowicz i Szymon Kołodziej ze Słupska,
VII. Kacper Gruszka i Mateusz Roskosz z ZSE w Gdańsku,
VIII. Przemysław Dawidowski i Maciej Kędzierski z Kartuz.

Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez SEP Oddział Gdańsk. Ponadto pozyskane przez Zespół Szkół Łączności firmy ASSEL oraz DAREKON (obie z Pruszcza Gdańskiego) zasponsorowały zestawy lutownicze dla drużyn, które zajęły dwa pierwsze miejsca.