Najaktywniejsze Koło SEP w roku 2019

Posted by Marek Behnke on  22 czerwca 2020

Szanowni Państwo,

10 czerwca br. podczas Konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Elektryka, ogłoszone zostały wyniki współzawodnictwa Kół SEP w Konkursie na najaktywniejsze Koło SEP w roku 2019.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że laureatem pierwszego miejsca w Konkursie w grupie „S” zostało Studenckie Koło SEP nr 116 przy Politechnice Gdańskiej. Jest to kolejne już wyróżnienie zdobyte przez SK SEP PG, które co roku organizuje takie projekty jak m.in. Gdańskie Dni Elektryki, YES! Gdańsk oraz Laboratorium Wyjazdowe . Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy odnoszenia dalszych sukcesów.

Pełna lista laureatów Konkursu znajduje się pod poniższym adresem:
https://sep.com.pl/tydzien-w-sep/259/wyniki-konkursu-konkurs-na-najaktywniejsze-kolo-sep-w-roku-2019.html

Szanowni Państwo,

W związku z panującą pandemią koronawirusa oraz wprowadzeniem w Polsce stanu epidemicznego, jak również w trosce
o bezpieczeństwo Naszych pracowników oraz klientów, niniejszym informujemy, iż:

– egzaminy kwalifikacyjne będą odbywać się w najbliższym okresie przy zachowaniu max. środków bezpieczeństwa.
Szczegóły zostały zawarte w niniejszym regulaminie.

– Kurs zdalny (online) przygotowujący do egzaminu na świadectwa kwalifikacyjne E i D rozpoczął się w dn. 16 czerwca 2020 r.
Kolejna edycja planowana jest na wrzesień.

Gdańskie Dni Elektryki 2020 odwołane

Posted by Marek Behnke on  10 kwietnia 2020

Niniejszym z przykrością informujemy, iż organizowana od lat przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk konferencja pn. „Gdańskie Dni Elektryki”, połączona wraz z targami firm z branży elektrycznej w roku 2020 została odwołana. Niestety sytuacja związana z koronawirusem rozwija się dynamicznie i nikt nie jest w stanie przewidzieć jak będzie prezentować się rzeczywistość w najbliższych miesiącach. Byliśmy zatem zmuszeni do podjęcia takiej, a nie innej decyzji.

Wszystkich zainteresowanych konferencją serdecznie przepraszamy.
Już teraz zapraszamy jednakże na GDE w roku 2021 !

Zarząd
SEP Oddział Gdańsk

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, jaka dotknęła także Polskę, Sejm RP w dniu 31 marca 2020 r. uchwalił ustawę o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 568).

Zgodnie z ww. ustawą podjęta została decyzja, o tymczasowym wydłużeniu ważności wygasających świadectw kwalifikacyjnych.

   W art. 31x wspomnianej ustawy czytamy:

  1. Termin ważności świadectw kwalifikacyjnych, o których mowa w art. 54 ust. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne, a które tracą ważność w okresie od dnia 1 marca 2020 r. do dnia 30 czerwca 2020 r., wydłuża się do dnia 31 grudnia 2020 r.
  2. Świadectwa kwalifikacyjne wydane w okresie, o którym mowa w ust. 1, i wcześniej, zachowują ważność zgodnie z dotychczasowymi przepisami.

Partnerzy

Współpracujemy z