W dniu 26 października br. odbył się XVI Turnieju Szkół Elektrycznych o Puchar Prezesa SEP O. Gdańsk w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach. W turnieju uczestniczyły szkoły z:

– Gdańska – Zespół Szkół Energetycznych z Gdańska,
– Gdyni – Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych,
– Kartuz – Zespół Szkół Technicznych im. Floriana Ceynowy
– Wejherowa – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł” oraz po raz pierwszy Szkoły Okrętowe i Techniczne CONRADINUM z Gdańska.

Organizatorem turnieju była Kierownik szkolenia praktycznego p. Justyna Król. Zespół Szkół Technicznych z Kartuz oraz przedstawiciele SEP O. Gdańsk – kol. Andrzej Kuczyński pełnił funkcję Głównego Sędziego. Turniej składał się z części:

a) teoretycznej polegającej na rozwiązaniu zadań otwartych i zamkniętych zakresu elektryki oraz zagadnień związanych z udzieleniem pierwszej pomocy osobom porażonym prądem elektrycznym przygotował SEP O. Gdańsk
b) praktycznej – montażu dwufunkcyjnego układu sterowania oświetleniem przygotował nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach Sławomir Dymek;

Po zakończeniu turnieju wyniki przedstawił główny sędzia zawodów .

Najlepiej wyniki z nw. części uzyskały szkoły:

– teoretycznej – Powiatowy Zespół Szkół z Wejherowa przed Zespół Szkół Energetyk Gdańsk,
– praktycznej – Zespół Szkół Technicznych z Kartuz przed Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych z Gdyni.

Po podsumowaniu wyników z obu części zwycięzcą XVI Turnieju został Zespół Szkół Technicznych z Kartuz w składzie Mateusz Gołąbek, Nikodem Trepczyk zdobywając Puchar Prezesa SEP O. Gdańsk. Kolejne miejsca zajęły szkoły:

II – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 Wejherowo w składzie Patryk Keller, Michał Białek,
III – Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni – Łukasz Mroziewicz i Tomasz Rozmanowski,
IV – Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku – Jan Kotłowski i Mikołaj Niespodziany (zwycięzca XV turnieju)
V – Szkoły Okrętowe i Techniczne CONRADINUM Gdańsk – Mikołaj Bawor i Szymon Włodarczyk.

Część praktyczna odbywała się w pomieszczeniu szkoły przygotowanym do prowadzenia zajęć praktycznych. W ramach trwania konkursu opiekunowie/nauczyciele uczniów z innych szkół zapoznali z wyposażeniem technicznym szkoły oraz wymienili doświadczenia związane z wprowadzeniem profilami kształcenia w szkole, która w roku szkolnym 2023/24 naucza:

– 5 technik: elektryk, mechanik, energia odnawialna, budowlana, mechatronika
– 5 branżowych: profilowanym – fryzjerstwo, ślusarstwo, elektryczne, stolarskie i wielozawodowe.

Po wręczeniu dyplomów uczestnikom, pan dyrektor Włodzimierz Leszkowski podziękował wszystkim uczestnikom za udział zamykając Turniej.