W dniu 23 marca br. w Szkołach Okrętowych i Technicznych “CONRADINUM” w Gdańsku odbył się VIII Dzień Techniki. W corocznym wydarzeniu organizowanym przez SOiT Conradinum wzięli udział m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Gdańsk – Kol. Andrzej Nowosielski oraz Konrad Seklecki jak również członkowie Studenckiego Koła SEP PG, a także wiele firm i instytucji. SEP O/G na rzecz wydarzenia przekazał wsparcie finansowe, które przeznaczono na zakup drukarki 3D.

Głównym celem Dnia Techniki jest pomoc uczniom szkoły w zaplanowaniu ich przyszłej kariery zawodowej, a także w wybraniu dalszego kierunku kształcenia. Studenckie Koło SEP PG przybliżyło charakter pracy oraz podejmowane przez członków Koła aktywności. Podczas DT uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w seminariach technicznych.