Zapraszamy na bezpłatne warsztaty-szkolenie praktyczne dla członków SEP oraz POIIB, które
odbędzie się 31 maja 2017 r. (środa) w godz. 13.00 – 16.00.

Miejsce: ABB Gdańsk, ul. Norwida 2 (Gd. Wrzeszcz – Garnizon)

Tematyka: „ABB CAD – nowe możliwości w projektowaniu. Odkryj zalety nowej aplikacji ABB”

Program szkolenia:

1. Wprowadzenie do nakładki ABB CAD (Grzegorz Paćko)
  2.  Omówienie struktury drzewa aparatów dostępnych w bibliotece w tym m.in. aparatury modułowej i pomiarowej, fotowoltaiki, wyłączników i rozłączników kompaktowych, urządzeń systemowych ABB i-bus KNX i ABB free@home, obudów i innych – (Grzegorz Paćko)
  3. Wybór i wstawianie do CAD aparatów dostępnych w bibliotece – (Grzegorz Paćko)
  4. Przerwa kawowa
  5. Wprowadzenie do kreatora schematów rozdziałów energii pozwalającego w łatwy sposób stworzyć projekt instalacji elektrycznej z użyciem produktów ABB – (Piotr Starościak)

o   Omówienie koncepcji instalacji będącej przedmiotem szkolenia
o   Omówienie struktury generatora schematów
o   Opracowanie schematu jednokreskowego (na podstawie koncepcji)
o   Omówienie sposobu wydruku schematu
o   Dobór rozdzielnicy z wykorzystaniem nakładki CAD
o   Rozmieszczenie aparatów z projektu w rozdzielnicy
o   Tworzenie zestawienia materiałowego
o   Zapis schematu do pliku CSV

1. Możliwość wykorzystania przykładowych aplikacji systemów ABB i-bus KNX, ABB free@home, ABB SIGNAL oraz ABB WELCOME – (Grzegorz Paćko)
  2. Podsumowanie szkolenia, wolne wnioski, sugestie

UWAGA !! Szkolenie na własnych komputerach !!

Prosimy o wcześniejszą instalację nakładki, którą można pobrać ze strony

W celu zapisu prosimy o przesłanie na adres mbehnke@sep.gda.pl poniższych informacji:

Członkowie POIIB
Imię i nazwisko oraz nr członkowski

Członkowie SEP
Imię i nazwisko oraz nr legitymacji członkowskiej lub koła (do którego są państwo przypisani)

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zapisane otrzymają potwierdzenie.