W dniu 12 października 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbyła się X Edycja Międzyszkolnego Turnieju Szkół Elektrycznych o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Gdańsk dla uczniów elektrycznych i elektronicznych szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego. Gospodarzem turnieju był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, zaś udział w nim wzięły jeszcze cztery trzyosobowe zespoły reprezentujące następujące szkoły: Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku, Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie oraz Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach. Sędzią głównym turnieju był kol. Andrzej Kuczyński z SEP Oddział Gdańsk.

Konkurs składał się z trzech części:
– teoretycznej (10 pytań zamkniętych i 5 otwartych)
– praktycznej technicznej – usunięcia usterek w instalacji elektrycznej na podstawie połączonego układu oraz narysowania schematu tej instalacji
– praktycznej – udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w przypadku porażenia prądem lub omdlenia.

Klasyfikacja generalna:
1. miejsce – drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku