W dniach 29 września – 1 października br. członkowie Studenckiego koła SEP Politechniki Gdańskiej udali się na wyjazd szkoleniowo integracyjny do ośrodka “Roma”. Ośrodek znajdował się w Łapinie, 30 kilometrów od Gdańska. W wyjeździe uczestniczyło 10 osób.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od rozpakowania się w domkach oraz obchodu po terenie ośrodka. Do dyspozycji mieliśmy dwa sześcioosobowe domki. Na zakończenie dnia zaplanowana była kolacja w formie ogniska z kiełbaskami. Była to okazja do zintegrowania się z nowymi członkami Koła w warunkach poza uczelnianych i niezwiązanych z standardową działalnością Koła. Po zakończonym ognisku udaliśmy się do domku, gdzie przy kominku kontynuowaliśmy integrację.

Drugiego dnia wyjazdu miały miejsce zajęcia sprawnościowe i rekreacyjno-ruchowe w formie spływu kajakowego po Jeziorze Łapińskim. Korzystając z ostatnich słonecznych dni lata, Członkowie wyjazdu mogli zregenerować siły przed nadchodzącym rokiem akademickim, a także przygotować się na popołudniowy cykl wykładów szkoleniowych, pod tytułem „Przegląd rozwiązań stosowanych w elektrotechnice w zakresie średnich napięć”.

Popołudniu dnia szkoleniowego odbył się cykl 30 minutowych wykładów, w ramach których pracownicy firm MEGA SA, Schneider Electric, EATON zreferowali rozwiązania i technologie, które są stosowane w technice wysokich napięć, szczególnie w kontekście rozdzielnic SN, stanowiących w przemyśle standardowe wyposażenie stacji transformatorowych. W ramach wykładów, przybliżono aspekty nie tylko czysto techniczne i związane z klasyczną elektrotechniką, lecz także zwrócono uwagę na problematykę ekonomiczną, w kontekście wycen rozdzielnic i wyposażenia wnętrzowych stacji transformatorowych.

PEŁNA RELACJA Z WYDARZENIA – do pobrania