W dn. 22 kwietnia 2022 na Politechnice Gdańskiej odbyła się 6. edycja YES! Gdańsk 2022, organizowana przez Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SK SEP PG). Hasło konferencji brzmiało: „Zielony transport, ryzyko blackoutu i inne wyzwania stojące przed polską energetyką”. Zagadnienia obejmowały problemy związane z siecią nn z dużym udziałem generacji prosumenckiej, zasobnikami energii, układami zasilania pojazdów elektrycznych przedstawione przez profesorów z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG i przedstawiciela Energa-Operator SA oraz wyjątkowo wątek związany z cyberbezpieczeństwem poprowadzony przez Profesora Uczelni z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

Po każdej prelekcji wywiązała się ciekawa dyskusja, a następnie uczestnicy chętnie brali udział w quizie, gdzie zdobyli praktyczne nagrody takie jak wkrętarka miniaturowa, stacja lutownicza czy kamera endoskopowa.

Podczas całej konferencji studenci mogli porozmawiać z przedstawicielami sponsora głównego wydarzenia: Energa-Operator SA. Przy swoim stoisku prezentowali oni ofertę EOP dla studentów, ale także pokazywali swój poligon treningowy dla elektromonterów przez gogle VR.

A teraz trochę liczb podsumowujących tegoroczny YES!:

• ponad 100 osób odwiedzających Konferencję
  • 80 – indywidualnych uczestników quizu
  • 28 – delegatów z innych studenckich kół SEP
  • 700 – krówek z logiem YES!
  • 80 – pakietów dla uczestników
  • 4 – pouczające prelekcje
  • 1 – niepowtarzalny klimat studenckiej konferencji!

Jeżeli nie było Was w tym roku, nic nie szkodzi. Kolejna edycja już za rok! Wypatrujcie także innych wydarzeń organizowanych przez SK SEP PG.

Do zobaczenia!