Na początku października br. podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Morskim w Gdyni (01.10) oraz „Dnia Beanusa” – święta Wydziału Elektrotechniki i Automatyki  Politechniki Gdańskiej (08.10), nastąpiło uroczyste ogłoszenie oraz wręczenie nagród w zw. z XI edycją konkursu na najlepszą pracę dyplomową inżynierską organizowanego przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk. Z przyjemnością możemy poinformować, że laureaci III miejsca od kilku lat zasilają szeregi Studenckiego Koła SEP PG i aktywnie włączają się w jego działalność oraz rozwój.

W obu wydarzeniach Oddział Gdańsk SEP reprezentował Prezes – dr inż. Stanisław Wojtas.

Obecność na tak ważnych wydarzeniach była również sposobnością przedstawienia krótkiej charakterystyki Naszego stowarzyszenia, jak i zachęcenia przyszłych absolwentów uczelni do wstąpienia w jego szeregi.

Lista laureatów :

I nagroda (3.500 zł) : Łukasz Kalbarczyk, Łukasz Krysztofik
Uczelnia : Politechnika Gdańska, Wydział Elektrotechniki i Automatyki
„Rękawica do zdalnego sterowania”

II nagroda (2.500 zł) : Maciej Kazior
Uczelnia : Uniwersytet Morski w Gdyni, Wydział Elektryczny
„Projekt sterowania inteligentnym domem w oparciu o sterownik firmy Siemens S7-1200″

III nagroda (1.500 zł) : Jakub Labudda, Remigiusz Izbaner
Uczelnia : Politechnika Gdańska, Wydział Elektrotechniki i Automatyki
„Budowa układu SZR z wykorzystaniem sterownika PLC i jego uruchomienie w systemie zasilania Laboratorium LINTE^2”