Szanowni Państwo,
Zapraszamy na bezpłatne seminarium dla członków SEP oraz POIIB, które odbędzie się w dn. 7 maja br. (czwartek) w godz. 16.30 – 20.00.
Temat przewodni: „Nowoczesne rozwiązania w infrastrukturze elektroenergetycznej: dobór transformatorów SN, zasilanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz magazynowanie energii”
Miejsce: Gdańsk, ul. Rajska 6 – budynek Domu Technika – „Sala Inżynierów” (II piętro).
Tematyka:
1. Transformatory SN – dobór rodzaju i mocy w zależności od obciążenia, warunków środowiskowych i parametrów eksploatacyjnych
2. Infrastruktura ładowania EV – rosnące zapotrzebowanie na moc, ograniczenia sieci oraz rozwiązania jak Dynamic Load Management i stacje z magazynami energii.
3. Magazyny energii – wymagane badania normowe oraz zakres testów realizowanych przez ZPUE SA.
Prowadzący szkolenie:
1. Hubert Kania – ZPUE SA
2. Janusz Chilicki – ZPUE SA
W programie wydarzenia planowana jest przerwa kawowa z poczęstunkiem.
W celu zapisu prosimy o przesłanie odpowiedzi na poniższą wiadomość na adres: nkoldys@sep.gda.pl, podając:
Członkowie POIIB
Imię i nazwisko oraz nr członkowski
Członkowie SEP
Imię i nazwisko oraz nr Koła (do którego są Państwo przypisani)
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Organizatorem wydarzenia jest Koło nr 133 POIIB przy SEP Oddział Gdańsk.
W dniach 4–10 maja 2026 roku SEP Oddział Gdańsk uczestniczył w wyjątkowej wycieczce do CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych), jednego z najważniejszych ośrodków naukowych na świecie. Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję poznać kulisy pracy naukowców, zobaczyć nowoczesną infrastrukturę badawczą oraz zgłębić tajemnice fizyki cząstek elementarnych. Pełną relację z wyjazdu znajdą Państwo pod poniższym linkiem:https://sep.gda.pl/wp-content/uploads/2026/06/artykul-CERN.pdf
W dniu 27 maja 2026 roku na Politechnice Gdańskiej odbyła się jubileuszowa X edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej YES! Gdańsk 2026. Wydarzenie, zorganizowane przez Studenckie Koło SEP Politechniki Gdańskiej, realizowane było pod hasłem „Elektroenergetyka 360° – technologia, ludzie, system. Od teorii do realnej transformacji”. Inicjatywa ta miała charakter całkowicie bezpłatny i otwarty, stawiając sobie za cel […]