Wydarzenia

ZAPROSZENIE NA SEMINARIUM – 07.05.2026 r. (Członkowie SEP i POIIB)

21 kwi 2026

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na bezpłatne seminarium dla członków SEP oraz POIIB, które odbędzie się w dn. 7 maja br. (czwartek) w godz. 16.30 – 20.00. 

Temat przewodni: „Nowoczesne rozwiązania w infrastrukturze elektroenergetycznej: dobór transformatorów SN, zasilanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz magazynowanie energii

Miejsce: Gdańsk, ul. Rajska 6 – budynek Domu Technika – „Sala Inżynierów” (II piętro).

Tematyka:
1. Transformatory SN – dobór rodzaju i mocy w zależności od obciążenia, warunków środowiskowych i parametrów eksploatacyjnych
2. Infrastruktura ładowania EV – rosnące zapotrzebowanie na moc, ograniczenia sieci oraz rozwiązania jak Dynamic Load Management i stacje z magazynami energii.
3. Magazyny energii – wymagane badania normowe oraz zakres testów realizowanych przez ZPUE SA.

Prowadzący szkolenie:
1. Hubert Kania – ZPUE SA
2. Janusz Chilicki – ZPUE SA

W programie wydarzenia planowana jest przerwa kawowa z poczęstunkiem.

W celu zapisu prosimy o przesłanie odpowiedzi na poniższą wiadomość na adres: nkoldys@sep.gda.pl, podając:

Członkowie POIIB
Imię i nazwisko oraz nr członkowski

Członkowie SEP
Imię i nazwisko oraz nr Koła (do którego są Państwo przypisani)

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorem wydarzenia jest Koło nr 133 POIIB przy SEP Oddział Gdańsk.

Więcej aktualności

Bez kategorii

Wyjazd integracyjny SEP Oddział Gdańsk do CERN

W dniach 4–10 maja 2026 roku SEP Oddział Gdańsk uczestniczył w wyjątkowej wycieczce do CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych), jednego z najważniejszych ośrodków naukowych na świecie. Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję poznać kulisy pracy naukowców, zobaczyć nowoczesną infrastrukturę badawczą oraz zgłębić tajemnice fizyki cząstek elementarnych. Pełną relację z wyjazdu znajdą Państwo pod poniższym linkiem:https://sep.gda.pl/wp-content/uploads/2026/06/artykul-CERN.pdf 

11 czerwca 2026
Wydarzenia

Relacja – YES! Gdańsk 2026

W dniu 27 maja 2026 roku na Politechnice Gdańskiej odbyła się jubileuszowa X edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej YES! Gdańsk 2026. Wydarzenie, zorganizowane przez Studenckie Koło SEP Politechniki Gdańskiej, realizowane było pod hasłem „Elektroenergetyka 360° – technologia, ludzie, system. Od teorii do realnej transformacji”. Inicjatywa ta miała charakter całkowicie bezpłatny i otwarty, stawiając sobie za cel […]

9 czerwca 2026