Organizatorem XVIII Turnieju o Puchar Prezesa SEP O. Gdańsk, który odbył się 21.10.2025 r. był Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie oraz SEP O. Gdańsk. W turnieju uczestniczyły 2-osobowe zespoły ze szkół elektrycznych z Województwa Pomorskiego:
– Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku
– Szkoły Okrętowej i Technicznej CONRADINUM w Gdańsku.
– Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni
– Zespół Szkół Technicznych im Ceynowy w Kartuzach
– Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie
Otwarcie zawodów dokonał wicedyrektor szkoły mgr Jacek Pałubicki. Przebieg i zasady konkursu przedstawił wiceprezes SEP O. Gdańsk mgr inż. Andrzej Kuczyński pełniąc również funkcję sędziego.
Zawody składały się z dwóch części:
– teoretycznej z elektryki oraz pierwszej pomocy i postępowania podczas udzielenia pomocy osobie porażonej prądem. – pytań o różnej skali trudności w tym testy oraz zadania – opracowane przez SEP Oddział w Gdańsku
– praktycznej – montaż i diagnostyka układów elektrycznych które przygotowali: Sławomir Litzbarski i Leon Moza – nauczyciele szkoły w Wejherowie, a szkoła zapewniła osprzęt do wykonania zadania.
Wykonane zadania oceniał sędzia zawodów wiceprezes SEP O. Gdańsk Andrzej Kuczyński.
Część teoretyczną każdy uczestnik rozwiązywał indywidualnie. Najlepszy wynik z teorii uzyskał Kacper Klawikowski przed Tomaszem Radke – obaj ze szkoły z PZS2 w Wejherowie, trzeci wynik uzyskali: Kacper Dymek i Maksymilian Hallmann obaj z ZST w Kartuzach O zwycięstwie drużynowym decydowały zdobyte punkty przez zespół w obu konkurencjach. Największe emocje dotyczyły zajęcia trzeciego miejsca.
Puchar Prezesa SEP O. Gdańsk w 2025 r. zdobył Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie w składzie Kacper Klawikowski i Tomasz Radke. Kolejne miejsca zajęły szkoły: drugie – ZST Kartuzy, trzecie – ZSChiE Gdynia, czwarte – ZSE Gdańsk, piąte – SOiT Conradinum, Uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez SEP O. Gdańsk.
Sędzia zawodów kol. Andrzej Kuczyński podziękował nauczycielom szkoły za przygotowanie zadania praktycznego oraz zgromadzenie materiałów do jego wykonania. Turniej zamknął wicedyrektor szkoły mgr Piotr Szmigiel.
[ngg src=”galleries” ids=”131″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]
W dniach 4–10 maja 2026 roku SEP Oddział Gdańsk uczestniczył w wyjątkowej wycieczce do CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych), jednego z najważniejszych ośrodków naukowych na świecie. Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję poznać kulisy pracy naukowców, zobaczyć nowoczesną infrastrukturę badawczą oraz zgłębić tajemnice fizyki cząstek elementarnych. Pełną relację z wyjazdu znajdą Państwo pod poniższym linkiem:https://sep.gda.pl/wp-content/uploads/2026/06/artykul-CERN.pdf
W dniu 27 maja 2026 roku na Politechnice Gdańskiej odbyła się jubileuszowa X edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej YES! Gdańsk 2026. Wydarzenie, zorganizowane przez Studenckie Koło SEP Politechniki Gdańskiej, realizowane było pod hasłem „Elektroenergetyka 360° – technologia, ludzie, system. Od teorii do realnej transformacji”. Inicjatywa ta miała charakter całkowicie bezpłatny i otwarty, stawiając sobie za cel […]