W dn. 8 grudnia 2025 r. w Hotelu Mercure przy ul. Jana Heweliusza w Gdańsku miało miejsce „Spotkanie Świąteczno-Noworoczne” Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Gdańsk. Udział w wydarzeniu wzięło blisko 100 uczestników w tym zaproszeni goście na czele z przedstawicielami Trójmiejskich Uczelni Wyższych – Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Spotkanie się w tak licznym gronie było idealną okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla członków Oddziału jak również ogłoszenia „SEP-owca Roku 2025” za całokształt działalności społecznej, który przyznany został kol. Andrzej Nowosielski. Wydarzenie to, było także możliwością do złożenia podziękowań wszystkim członkom Komitetu Organizacyjnego 48.Gdańskich Dni Elektryki. Poniżej prezentujemy listę osób wyróżnionych/odznaczonych:
„SEP-owiec Roku 2025”
Andrzej Nowosielski
Koło Terenowe nr 113 przy SEP Oddział Gdańsk
Złota Odznaka Honorowa SEP
Marek Klas
Koło 56 Elektryków Kolejowych
oraz
Janusz Pawelczyk
Koło nr 64 przy LOTOS
Srebrna Odznaka Honorowa SEP
Andrzej Budziłowicz
Koło nr 74 Uniwersytet Morski w Gdyni
Marcin Burzyński, Ireneusz Macholl oraz Bożena Rybiałek
Koło Terenowe nr 113 przy SEP Oddział Gdańsk
Hanna Mastykarz
Koło nr 7 PGE EC Oddział Wybrzeże
Jan Mazur-Czajka
Koło nr 119 przy ZSChiE w Gdyni
Medal im. prof. Mieczysława Pożaryskiego
Grażyna Białek
Koło nr 7 PGE EC Oddział Wybrzeże
List Jubileuszowy
Mieczysław Ronkowski
Koło nr 1 WEiA PG
oraz
Zenon Troka
Koło nr 74 Uniwersytet Morski w Gdyni
Komitet Organizacyjny 48. Gdańskich Dni Elektryki
Patryk Zawadzki – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Kornel Borowski – Przewodniczący ds. naukowo-programowych
Mateusz Kąkol – Główny Koordynator
Marek Behnke
Mateusz Buksa
Jan Bocian
Jaromir Dzienisz
Piotr Homme
Igor Jagodziński
Dominik Kowalski
Paweł Łuczak
Adrian Pluto-Prondziński
Karolina Siemińska
Natalia Witkowska
[ngg src=”galleries” ids=”133″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]
W dniach 4–10 maja 2026 roku SEP Oddział Gdańsk uczestniczył w wyjątkowej wycieczce do CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych), jednego z najważniejszych ośrodków naukowych na świecie. Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję poznać kulisy pracy naukowców, zobaczyć nowoczesną infrastrukturę badawczą oraz zgłębić tajemnice fizyki cząstek elementarnych. Pełną relację z wyjazdu znajdą Państwo pod poniższym linkiem:https://sep.gda.pl/wp-content/uploads/2026/06/artykul-CERN.pdf
W dniu 27 maja 2026 roku na Politechnice Gdańskiej odbyła się jubileuszowa X edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej YES! Gdańsk 2026. Wydarzenie, zorganizowane przez Studenckie Koło SEP Politechniki Gdańskiej, realizowane było pod hasłem „Elektroenergetyka 360° – technologia, ludzie, system. Od teorii do realnej transformacji”. Inicjatywa ta miała charakter całkowicie bezpłatny i otwarty, stawiając sobie za cel […]