26 września 2025 r. w malowniczo położonej Leśniczówce Paraszynek w Bożympolu Małym odbyło się wyjątkowe spotkanie integracyjne członków i sympatyków Koła SEP nr 117 w Wejherowie. Tegoroczne wydarzenie miało szczególny charakter, ponieważ było okazją do świętowania 30-lecia działalności naszego koła.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00, a wszystkich uczestników serdecznie powitał Michał Dzienisz, reprezentujący zarząd Koła SEP nr 117. W swoim wystąpieniu podkreślił wagę tego jubileuszu i znaczenie wspólnoty, jaką tworzą członkowie koła. Następnie krótko podsumował dotychczasową działalność, przypomniał kluczowe inicjatywy i wyraził wdzięczność wszystkim osobom, które przez lata angażowały się w rozwój organizacji.
[ngg src=”galleries” ids=”129″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]
W dniach 4–10 maja 2026 roku SEP Oddział Gdańsk uczestniczył w wyjątkowej wycieczce do CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych), jednego z najważniejszych ośrodków naukowych na świecie. Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję poznać kulisy pracy naukowców, zobaczyć nowoczesną infrastrukturę badawczą oraz zgłębić tajemnice fizyki cząstek elementarnych. Pełną relację z wyjazdu znajdą Państwo pod poniższym linkiem:https://sep.gda.pl/wp-content/uploads/2026/06/artykul-CERN.pdf
W dniu 27 maja 2026 roku na Politechnice Gdańskiej odbyła się jubileuszowa X edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej YES! Gdańsk 2026. Wydarzenie, zorganizowane przez Studenckie Koło SEP Politechniki Gdańskiej, realizowane było pod hasłem „Elektroenergetyka 360° – technologia, ludzie, system. Od teorii do realnej transformacji”. Inicjatywa ta miała charakter całkowicie bezpłatny i otwarty, stawiając sobie za cel […]