W dniu 4 grudnia br. firma OLMEX KMB Sp. z o.o., w ramach cyklicznych spotkań „Klubu Elektryka” SEP Oddział Gdańsk, przeprowadziła seminarium poświęcone kompensacji mocy biernej. Uczestnicy wydarzenia otrzymali m.in. praktyczne wskazówki dotyczące doboru i eksploatacji układów oraz wzięli udział w krótkiej dyskusji. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Celem spotkań organizowanych w ramach Klubu Elektryka jest promowanie wiedzy technicznej oraz wymiana doświadczeń pomiędzy specjalistami branży.
[ngg src=”galleries” ids=”132″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]
W dniach 4–10 maja 2026 roku SEP Oddział Gdańsk uczestniczył w wyjątkowej wycieczce do CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych), jednego z najważniejszych ośrodków naukowych na świecie. Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję poznać kulisy pracy naukowców, zobaczyć nowoczesną infrastrukturę badawczą oraz zgłębić tajemnice fizyki cząstek elementarnych. Pełną relację z wyjazdu znajdą Państwo pod poniższym linkiem:https://sep.gda.pl/wp-content/uploads/2026/06/artykul-CERN.pdf
W dniu 27 maja 2026 roku na Politechnice Gdańskiej odbyła się jubileuszowa X edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej YES! Gdańsk 2026. Wydarzenie, zorganizowane przez Studenckie Koło SEP Politechniki Gdańskiej, realizowane było pod hasłem „Elektroenergetyka 360° – technologia, ludzie, system. Od teorii do realnej transformacji”. Inicjatywa ta miała charakter całkowicie bezpłatny i otwarty, stawiając sobie za cel […]