Wydarzenia

Euroelektra ElektroMechatron ElektroChallenge

18 mar 2026

Stowarzyszenie Elektryków Polskich w roku 2026 zorganizowało trzy olimpiady tematyczne, skierowane do szkół ponadpodstawowych:

EUROELEKTRA – w dziedzinie elektrycznej i energetycznej

ELEKTROMECHATRON – w dziedzinie elektronicznej i mechatronicznej

ELEKTROCHALLENGE – z ogólnej wiedzy w zakresie elektryki

 

Olimpiada składa się z trzech etapów i ma zasięg ogólnokrajowy.

I etap (szkolny) – przeprowadzono w szkołach w listopadzie ub. r.

II etap (okręgowy) – Euroelektra (12.03.br), ElektroChallenge (13.03.br) oraz Elektromechatron (13.03.br) przeprowadzono w Budynku Domu Technika NOT w Gdańsku.

III etap – finał

Za przebieg Olimpiady w II etapie odpowiedzialni byli członkowie SEP Oddział Gdańsk.

 

W poszczególnych olimpiadach uczestniczyło:

EUROELEKTRA – 6 uczniów z: Szkół Okrętowych i Technicznych Conradinum w Gdańsku, V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku Powiatowego, Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku

ELEKTROMECHATRON – 10 uczniów z: Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznej w Lęborku oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie

ELEKTROCHALLENGE – 2 uczniów z: Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr H. Dobrzańskiego HUBALA w Starogardzie Gdańskim

Zakodowane prace zostały wysłane do Rady Naukowej Olimpiady w Szczecinie.

Więcej aktualności

Wydarzenia

Wyjazd techniczno-integracyjny „Statkiem po trawie” 20.06.2026

W dniu 20.06.2026 Stowarzyszenie Elektryków Polskich koło nr 4 zorganizowało jednodniowy wyjazd techniczno-integracyjny pod hasłem „Statkiem po trawie” na trasie Gdańsk-Elbląg-Buczyniec-Gdańsk dla 31 osobowej grupy. Pierwszy etap szkolenia z hydrotechniki po rozdaniu materiałów szkoleniowych odbył się w autokarze na trasie Gdańsk-Elbląg i obejmował swoim zakresem kanał elbląski wraz z pochylniami, po której statki „jadą po […]

23 czerwca 2026
Bez kategorii

KONKURS NA NOWE LOGO SEP ODDZIAŁ GDAŃSK

Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie nowego logo. Celem konkursu jest wyłonienie projektu, który w nowoczesny i atrakcyjny sposób będzie identyfikował Oddział Gdańsk. Na autorów najlepszych prac czeka pula nagród o łącznej wartości 4500 zł. Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa oraz wymagań konkursowych znajdują się w regulaminie zamieszczonym poniżej. […]

15 czerwca 2026