Wydarzenia

Dzień Elektryka UMG

16 kwi 2026

W dniu 15 kwietnia 2026 r. odbyła się kolejna edycja „Dnia Elektryka”, organizowanego przez Wydział Elektryczny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W trakcie wydarzenia studenci mieli okazję zapoznać się z ofertą firm działających w obszarach związanych z kierunkami realizowanymi na wydziale, takimi jak Elektrotechnika, Elektronika i Telekomunikacja czy Informatyka. Była to również doskonała okazja do bezpośrednich rozmów na temat możliwości zatrudnienia, odbycia staży i praktyk, a także dalszych ścieżek rozwoju zawodowego prowadzących do pracy w wybranych przedsiębiorstwach.

Wśród gości wydarzenia znalazły się także współpracujące z Wydziałem Elektrycznym szkoły ponadpodstawowe o profilach technicznych. Uczniowie mieli możliwość skonfrontowania swoich planów edukacyjnych z wymaganiami rynku pracy oraz uzyskania cennych wskazówek dotyczących dalszego rozwoju zawodowego.

Program Dnia Elektryka obejmował również prezentacje wydziałowych kół naukowych, a także konkursy wiedzy technicznej i ogólnej skierowane zarówno do uczniów, jak i studentów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane escape roomy, w których uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności, rozwiązując zadania z zakresu elektrotechniki i elektroniki, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Całość zwieńczył konkurs wiedzy ogólnej, kończący ten wyjątkowo udany dzień.

Silną reprezentację podczas wydarzenia miało również Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk, które zaprezentowało się poprzez stoisko prowadzone przez członków Kół nr 74 oraz 120 działających na Wydziale. W tegorocznej edycji uczestniczyły ponad 45 firm reprezentujących obszary takie jak elektronika, elektrotechnika, informatyka, automatyka i robotyka. Szczególne podziękowania kierowane są do kol. Zenona Troki za zaangażowanie w organizację stoiska. W wydarzeniu uczestniczył także Prezes SEP O/G, dr hab. inż. Marek Olesz.

Więcej aktualności

Bez kategorii

Wyjazd integracyjny SEP Oddział Gdańsk do CERN

W dniach 4–10 maja 2026 roku SEP Oddział Gdańsk uczestniczył w wyjątkowej wycieczce do CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych), jednego z najważniejszych ośrodków naukowych na świecie. Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję poznać kulisy pracy naukowców, zobaczyć nowoczesną infrastrukturę badawczą oraz zgłębić tajemnice fizyki cząstek elementarnych. Pełną relację z wyjazdu znajdą Państwo pod poniższym linkiem:https://sep.gda.pl/wp-content/uploads/2026/06/artykul-CERN.pdf 

11 czerwca 2026
Wydarzenia

Relacja – YES! Gdańsk 2026

W dniu 27 maja 2026 roku na Politechnice Gdańskiej odbyła się jubileuszowa X edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej YES! Gdańsk 2026. Wydarzenie, zorganizowane przez Studenckie Koło SEP Politechniki Gdańskiej, realizowane było pod hasłem „Elektroenergetyka 360° – technologia, ludzie, system. Od teorii do realnej transformacji”. Inicjatywa ta miała charakter całkowicie bezpłatny i otwarty, stawiając sobie za cel […]

9 czerwca 2026