Young Electric Summit!, w skrócie YES!, jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym przez Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich Politechniki Gdańskiej. Głównym celem projektu, zapoczątkowanego z okazji rocznicy dwudziestolecia istnienia koła, jest stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń i wiedzy na temat elektroenergetyki dla studentów, naukowców oraz przedstawicieli przemysłu, w postaci konferencji.

Tegoroczna odsłona wydarzenia odbyła się 16 maja w budynku Hydromechaniki Politechniki Gdańskiej (nr 11). Konferencja zgromadziła blisko 160 uczestników, w tym:

• około 50 studentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej,
  • około 110 uczniów ze szkół: Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących „Conradinum”, Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku,
  • 2 delegatów z Poznańskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich,
  • Przedstawicieli 4 firm z branży elektroenergetycznej, w tym ENERGA-OPERATOR SA w roli partnera strategicznego,
  • Oficjeli i gości honorowych m. in.: prodziekana ds. organizacji studiów wydziału EiA dr hab. inż. Marcina Śliwińskiego, prof. PG oraz prezesa gdańskiego oddziału SEP dr inż. Stanisława Wojtasa.

PEŁNA RELACJA Z WYDARZENIA – do pobrania