W dn. 10 kwietnia 2024 r. odbył się kolejny Międzyszkolny Konkurs Szkół Elektronicznych w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku, którego organizatorem jest ZSŁ w Gdańsku i SEP O. Gdańsk. Do Konkursu zgłosiło udział 8 szkół z województwa Pomorskiego.

Konkurs otworzył mgr inż. Andrzej Kuczyński wiceprezes SEP O. Gdańsk. Składał się z części: teoretycznej (20 pytań testowych i 5 zdań – praca indywidualna) oraz praktycznej: montażu elektronicznego Wskaźnika kierunku (praca zespołowa). Nad przebiegiem konkursu oraz ocenę zadań sprawował sędzia zawodów Andrzej Kuczyński, który po zakończeniu omówił przebieg konkursu i ogłosił wyniki:

Nazwa szkoły, miasto Uczniowie Teoria Praktyczny T + P
Centrum N.Techn.  Chojnice Michał Telicki,                    Michał Prądzynski VII I III
Z.Sz.Techniczych     Kartuzy  Kacper Dymek, Maksymilian Hallmann IV VI VII
ZS Mech. i Informat. Lębork Igor Żydyk,                Mariusz Nagórski VI VIII VIII
Technikum                 Owidz         Jakub Kołodziejczyk,   Bartosz Kowalski III III II
Pow.Z.Sz.   Wejherowo      Jakub Klein,                 Dominik Łaga I III I
Sz.Okręt.i Tech CONRADINUM  Norbert Bartol,               Igor Czerwiński VIII II VI
Z.Sz.Eneregtyk  Gdańsk Kacper Filipiak.    Mikołaj Chmielewski IV V V
Z.Sz.Łączność    Gdańsk Grzegorz Kossakowski, Gabriel Rodak II VII IV

W teorii – najlepszy okazał się zespół z PZS z Wejherowa, przed ZSŁ z Gdańska i Technikum z Owidza, najlepszy wynik (39/40) uzyskał Grzegorz Kossakowski z ZSŁ Gdańsk, a w praktycznym – PZS z Wejherowa przed Technikum z Owidza i CNT w Chojnicach.

V Konkurs Elektroniczny wygrał Pow.Z.Sz. nr 2 z Wejherowa w składzie Jakub Klein i Dominik Łaga przed Technikum z Owidza Jakub Kołodziejczyk i Bartosz Kowalski. Kolejne miejsca zajęli: III – CNT Chojnice, IV – ZSŁ Gdańsk, V – ZSz. Energetyk Gdańsk, VI – Sz. Okręt. i Tech. Gdańsk, VII – ZSTech z Kartuz, VIII – Z Sz. Mech. i Inf. Lębork.

Szkoły z Gdańska były bardzo gościnne nie zajmując miejsca na podium przyjezdnym. Konkurs zamknął dr inż. Wojciech Władziński dyrektor ZSŁ. Uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez SEP O. Gdańsk.

Jak się okazało 3 szkoły z Gdańska były bardzo gościnne pozostawiając całe podium dla przyjezdnych. Konkurs zamknął dr inż. Wojciech Władziński dyrektor ZSŁ. Uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez SEP O. Gdańsk.