Wydarzenia

Wyjazd techniczno-integracyjny „Statkiem po trawie” 20.06.2026

23 cze 2026
W dniu 20.06.2026 Stowarzyszenie Elektryków Polskich koło nr 4 zorganizowało jednodniowy wyjazd techniczno-integracyjny pod hasłem „Statkiem po trawie” na trasie Gdańsk-Elbląg-Buczyniec-Gdańsk dla 31 osobowej grupy. Pierwszy etap szkolenia z hydrotechniki po rozdaniu materiałów szkoleniowych odbył się w autokarze na trasie Gdańsk-Elbląg i obejmował swoim zakresem kanał elbląski wraz z pochylniami, po której statki „jadą po trawie”.  W 2007 roku kanał został uznany za jeden z siedmiu cudów Polski, który łączy niezwykłe dzieło XIX-wiecznej inżynierii zaprojektowane przez inżyniera Georga Jacoba Steenke oraz piękno przyrody. Po przyjeździe do Elbląga przed rejsem uczestnicy mieli okazję zwiedzić pięknie odrestaurowaną starówkę Elbląga 4,5 godzinny rejs po Kanale Elbląskim rozpoczął się na przystani mieszczącej się w samym sercu Starego Miasta. Statek płynąc rzeką Elbląg dopłynął do rezerwatu przyrody na jeziorze Drużno. Jest to akwen wyjątkowy ze względu na występujące tu liczne gatunki ptactwa wodnego oraz błotnego oraz bogatą różnorodną roślinność. Po ok 2,5 godzinach statek dopłynął do odcinka pochylniowego Kanału Elbląskiego. W trakcie rejsu pokonano kolejno 5 pochylni wspinając się wraz ze statkiem „pod górę”. Unikalny na skalę światową system pochylni pozwolił pokonać blisko 100 metrową różnicę wysokości między Elblągiem a Buczyńcem. Profesjonalna obsługa statku przekazała pasażerom najważniejsze informacje na temat trasy i unikalnych mechanizmów odpowiadają również na szereg pytań.  W czasie trwania rejsu uczestnikom zaserwowano ciepły posiłek i napoje chłodzące. Pełni nowych doświadczeń i w bardzo dobrych humorach wróciliśmy do Gdańska.

Więcej aktualności

Wydarzenia

Wyjazd techniczno-integracyjny „Statkiem po trawie” 20.06.2026

W dniu 20.06.2026 Stowarzyszenie Elektryków Polskich koło nr 4 zorganizowało jednodniowy wyjazd techniczno-integracyjny pod hasłem „Statkiem po trawie” na trasie Gdańsk-Elbląg-Buczyniec-Gdańsk dla 31 osobowej grupy. Pierwszy etap szkolenia z hydrotechniki po rozdaniu materiałów szkoleniowych odbył się w autokarze na trasie Gdańsk-Elbląg i obejmował swoim zakresem kanał elbląski wraz z pochylniami, po której statki „jadą po […]

23 czerwca 2026
Bez kategorii

KONKURS NA NOWE LOGO SEP ODDZIAŁ GDAŃSK

Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie nowego logo. Celem konkursu jest wyłonienie projektu, który w nowoczesny i atrakcyjny sposób będzie identyfikował Oddział Gdańsk. Na autorów najlepszych prac czeka pula nagród o łącznej wartości 4500 zł. Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa oraz wymagań konkursowych znajdują się w regulaminie zamieszczonym poniżej. […]

15 czerwca 2026