W dniu 23 stycznia 2017 r. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej uroczyście obchodzono jubileusz 55-lecia Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej. W uroczystości siostrzanej organizacji brali udział członkowie Stowarzyszenia Elektryków Polskich – prezes Piotr Szymczak oraz członkowie Zarządu Głównego Krzysztof Woliński i Dariusz Świsulski.

W trakcie uroczystości w szczególny sposób został wyróżniony doc. Ludwik Referowski, który w uznaniu wybitnych zasług w rozwoju kadr dla polskiej elektryki otrzymał medal im. prof. Stanisława Fryzego.
Ludwik Referowski urodził się w 1930 roku. Od 1953 r. był pracownikiem Politechniki Gdańskiej. W latach 1975-1987 pełnił funkcję prodziekana, a w latach 1987-1993 dziekana Wydziału Elektrycznego PG. Od 1991 r. jest przewodniczącym Oddziału Gdańskiego PTETiS. Ludwik Referowski jest Fundatorem Fundacji Sapientes et Audentes Fortuna Iuvat (Los Wspiera Mądrych i Odważnych), której celem jest promowanie wybitnych absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Na ten cel przekazał 1.000.000 zł.

Dodaj komentarz