Z radością pragniemy poinformować, iż w dn. 19 stycznia 2019 r. 95-te urodziny obchodził były Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Gdańsk – Henryk Bajduszewski. Z tej okazji wieloletni działacz Naszego stowarzyszenia (członek od 1956 r.) został zaproszony przez Zarząd SEP OG na spotkanie, podczas którego jubilatowi złożone zostały najserdeczniejsze życzenia, a przy okazji wręczone drobne upominki.

Henryk Bajduszewski urodził się 19 stycznia 1924 roku w Bydgoszczy. Studiował na Wieczorowej Szkole Inżynierskiej przy Politechnice Gdańskiej na Wydziale Elektrycznym, gdzie uzyskał tytuł inżyniera łączności w 1955 roku o specjalności techniki przenoszenia przewodowego.

Od 2002 roku jest członkiem Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Gdańsku, gdzie obecnie pełni funkcję Prezesa.

Za działalność zawodową i stowarzyszeniową odznaczony został m.in. : Złotym Krzyżem Zasługi (1965), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1971), Srebrnymi i Złotymi Odznakami Honorowymi SEP i NOT. W 1999 roku decyzją Walnego Zjazdu Delegatów SEP uzyskał godność Członka Honorowego SEP. Za udział w II Wojnie Światowej (1939-1945) odznaczony brytyjskim Medalem Wojny (War Medal 1939-1945) i Gwiazdą Italii (Italy Star) oraz Krzyżem Czynu Bojowego Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. W 1995 roku uzyskał status Weterana Walk o Niepodległość. W 2002 roku otrzymał medal Pro Patria.

Z pełną charakterystyką tej wybitnej osoby można zapoznać się wchodząc w zakładkęBHistoria-Poczet Prezesów.

Na pierwszym planie od lewej : Henryk Bajduszewski, Zuzanna Szumichora – Skarbnik SEP OG, Stanisław Wojtas – Prezes SEP OG